×
العربيةفارسیاردوEnglish
×
العربيةاردوEnglish
پخش زنده زیارت به نیابت تصاوير ویدیو اخباراشعار حسينىتحقیق و پژوهشگزارشاتگزارشهای تصویریپروژه ها و دستاوردهاخطبه نماز جمعهاخبار عتبات مقدسهگردشگری دینیصفحات دینیحضرت بقية اللهدانشنامه وارث الانبياء تماس با ما

آستان قدس حسینی

العربيةاردوEnglish

اعزام هيأتی از آستان قدس حسینی به باکو برای ایجاد زمینه های همکاریهای فرهنگی

هيأتی از آستان قدس حسینی به باکو پایتخت آذربایجان اعزام شد و با شیخ الاسلام الله شکر باشا زاده مدیر انجمن مسلمانان در قفقاز ملاقات کرد.
مسئول هيأت آستان قدس حسینی در مورد این دیدار گفت: در این دیدار در خصوص اهدای یک قطعه زمین توسط یکی از خیرین به حرم مطهر امام حسین (علیه السلام) و ساخت آن جهت احداث مرکز فرهنگی در شهر باکو گفتگو وتبادل نظر گردید.
شیخ علی القرعاوی افزود: در احداث این مرکز فرهنگی یک ساختمان کتابخانه در نظر گرفته شده است که به کتابهای علمی و دینی اختصاص خواهد یافت. همچنین کتابچه های کوچکی برای معرفی امامزادگان موجود در کشور آذربایجان همچون فرزندان امام موسی کاظم (علیه السلام)  و بقاع متبرکه ایشان به چاپ خواهد رسید.
وی ادامه داد: در این دیدار بر تشکیل هيأت مشترک بین آستان قدس حسینی و انجمن مسلمانان قفقار جهت همکاری و هماهنگی در اجرای فعالیتها و پروژه های فرهنگی و برگزاری هفته فرهنگی آستان قدس حسینی در کشور آذربایجان توافق گردید.
لازم به ذکر است؛ آستان قدس حسینی در نظر دارد بعد از افتتاح این مرکز به نشر فکر و فرهنگ حسینی و فرهنگ اصیل محمدی اقدام نماید.